čtvrtek 26. března 2015

Konference F8 v San Franciscu

Konference o Facebooku
V americkém San Franciscu proběhla 25. a 26. března konference F8 pro Facebook developery. A musím říct, že by bylo úžasné být tam osobně. Ale jsem rád, že díky registraci jsem se dostal alespoň k live streamu a videím.


Už jen samotný úvod a prvotní informace od zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga o nové platformě Messengeru, budoucnosti sdílení stáli za to.

 Messenger jako nástroj pro komunikaci prošel spoustou změn a na plánované novinky se osobně moc těším. Hold 600 milionů uživatelů, které nyní má není málo. Těšte se na přímé sdílení, nové miniappky přímo v Messengeru, GIFy a jejich obrovskou databázi.

 Navíc byl představen nový obchodní potenciál Messengeru v rámci "přímé komunikace" s obchodníky, kdy můžete propojit Facebook zprávy s e-shopy nebo dalšími systémy. Třeba pro sledování zásilky, zasílání objednávky. Jde o urychlení komunikace mezi zákazníkem a firmou. Prostě už žádné maily s přijetím, potvrzením a odesláním objednávky. Postačí jen vlákno v komunikaci.

Facebook se více upnul na videa a dělá očividně dobře. Denně se na Facebooku lidé podívají na 3 miliardy videí. Na převážnou polovinu díky sdílení přátel. Přes 60% lidí se na videa dívá z mobilu. Při přidávání videa na stránku přidal pokročilou editaci a zvedl i velikost na 1,5 Gb. 

Konečně někdo vysvětlil fungování News Feedu a jak probíhá zobrazování příspěvků.

Prostě a jednoduše, Facebook do toho šlape. Videoreklamy, Messenger, virtuální realita, sdílení a mnohem více.

Hold budoucnost je modrá a modrá je dobrá :) 


Žádné komentáře:

Okomentovat